Jeśli chcesz kupić okna skrzynkowe drewniane, koniecznie sprawdź www.oknostol.com.pl.

Okna skrzynkowe kojarzymy zwłaszcza z wiekowymi obiektami. Nierzadko zauważyć je można w zabytkowych gmachach, wiejskich domkach lub pałacach. Obecnie są one produkowane zwłaszcza z myślą o montażu w takich budynkach, bo użycie tego typu okien wymagane jest przez urzędników. Należy jednak zauważyć, że z uwagi na ich względy wizualne coraz częściej zakładane są także we współczesnych budynkach. Tym bardziej, że dzisiejsze wersje są równie funkcjonalne, co okna wyprodukowane tradycyjnymi technikami. Jak jednak wyglądają okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są produkowane?

Konstrukcja okien skrzynkowych

Określenie okien skrzynkowych nawiązuje do ich konstrukcji. Zbudowane są one z dwóch skrzydeł, między którymi znajduje się powietrze. Jest to swego typu izolator, który chroni pomieszczenie przed chłodem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach nierzadko podzielone są na cztery części – te u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są otwierane oddzielnie i przed laty były używane do wentylowania wnętrz. Taka konstrukcja szczególnie dobrze zda egzamin w obiektach zbudowanych przed laty – na przykład domach drewnianych.

Drewno na okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe, tak jak inne rodzaje, powinny być wyprodukowane z odpowiedniego drewna. Dotychczas najchętniej sięgano po sosnę i dąb, ale od niedawna ich producenci wykorzystują także gatunki egzotyczne. Drewna takie jak m. in. meranti okazują się bowiem znacznie bardziej odporne na działanie wilgoci, powietrza i skrajnych mrozów.

Dane firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]