Na www.oknostol.com.pl uzyskasz więcej szczegółów o okna drewniane producent.

Okna drewniane powszechnie preferowane są nie tylko z uwagi na niezaprzeczalne walory estetyczne, lecz również na ich trwałość. Ten naturalny materiał daje estetyczny wygląd, który nie zmienia się przez długie lata. Nie tylko jednak estetyka jest wielką zaletą tego rodzaju elementów. Jakie są pozostałe względy, dla których są one dobrym wyborem, nawet w przypadku, gdy ich cena jest czasem wyższa aniżeli okien z PCV?

Okna drewniane – wyjątkowe piękno naturalnego surowca

Każdy wielbiciel drewnianych przedmiotów, szczególnie tych związanych z urządzaniem wnętrz, wskazuje na niepowtarzalny klimat, który zaprowadza w otoczeniu materiał ten. Można także decydować się na różne gatunki drewna, które mogą mieć rozmaity wygląd, barwę czy też rozmaitą fakturę, co daje olbrzymie możliwości wyboru i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również zdecydowanie przyjemne w odbiorze, wywołuje skojarzenia z przytulnym domem, jest więc idealnym wyborem do produkcji rozmaitych elementów wystroju wnętrz.

Inne istotne walory okien drewnianych

Ten ekologiczny materiał stwarza ogromne możliwości jeśli idzie o produkcję okien. Miewają one rozmaity wygląd oraz stylistykę. Drewniane ramy można pokrywać dowolnymi farbami, a także obrabiać, wykonując piękne kształty. Jedynie drewno nadaje się do restauracji zabytków, znakomicie spisuje się również w przypadku osób cierpiących na alergie. Nie posiada żadnych szkodliwych substancji, a nawet dobrze wpływa na samopoczucie mieszkańców, poprawiając mikroklimat domu. Do tych plusów należy poza tym dodać to, że jest mnóstwo skutecznych sposobów poprawiania trwałości okien drewnianych, a także fakt, iż materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno gdy mówimy o jego pozyskiwaniu, jak również utylizacji, która jest stosunkowo łatwa i nie zagraża ekosystemowi. Czynniki te powodują, że okna z drewna są bardziej godne polecenia niż te wykonywane z PCV czy plastiku.

Dane firmy:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]