Dowiedz się więcej o budowie domów drewnianych Małopolska - zajrzyj tu.

Szereg osób marzy o wybudowaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się przekuć w czyn to pragnienie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w naszym krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy w kształcie popularnego pudełka. Nie zachwycały one ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się także dużymi stratami energii. Dzisiaj wygląda to w stu procentach inaczej. Wyjątkowo chętnie decydujemy się na domy z drewna, które stanowią połączenie tradycyjnego stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć tradycję oraz nowoczesność?

Domy budowane z drewna to obecnie bardzo dobry przykład na to, jak efektywnie można łączyć klasyczny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam wygodę. Styl góralski – bo tak nierzadko nazywa się też styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Małe okna, spadzisty dach , który pokryto gontem, balkon lub weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu wybudowanego właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, chętnie stosują również innego rodzaju nowoczesne materiały. Taki dom może być też energooszczędny. W tym celu architekci stawiają na zwartą bryłę domu, polecają dobór odpowiednich okien oraz właściwe ocieplenie. Domy drewniane wybudowane w stylu góralskim połączonym z nowoczesnymi elementami spotkać można nierzadko w jednym regionie Polski. Jest to rzecz jasna Małopolska, na terenie której leży piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt doświadczonemu architektowi

Wykonanie doskonałej jakości projektu domu drewnianego będącego połączeniem stylu podhalańskiego ze stylem nowoczesnym naprawdę nie jest proste. Z tego powodu najrozsądniej jest zlecić to zadanie specjalistom. Nie inaczej jest już podczas budowy domu. Tylko wówczas będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się pięknie, a równocześnie będzie trwały i komfortowy w użytkowaniu.

Dane firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]