Dalsze informacje o kolczykach wiszących

Kolczyki są jednym z najpopularniejszych typów biżuterii. Noszą je nie tylko panie – wzrastającym od jakiegoś czasu zainteresowaniem cieszą się również pośród mężczyzn, w szczególności tych lubiących styl alternatywny. Nie można jednak kwestionować, że przytłaczająca większość wzorów projektowana jest z myślą o paniach. Wyjątkowo dobrze prezentują się przede wszystkim kolczyki wiszące. Bardziej rzucają się w oczy, a w rezultacie w zdecydowanie wpływają na to, jak inni odbierają konkretną kreację. To właśnie dlatego są nadzwyczaj popularne wśród pań w różnym wieku i noszących się w przeróżnych stylach. Ogromne zróżnicowanie wiszących kolczyków pomaga dobrać je właściwie do każdej garderoby. Jak jednak dobrać kolczyki wiszące najodpowiedniejsze do danej sytuacji? Na które ich aspekty winniśmy zwracać szczególną uwagę?

Kolczyki wiszące – mogą wpłynąć na postrzeganie twarzy

Przy doborze kolczyków wiszących należy wziąć pod uwagę zwłaszcza ich długość i kształt – to dokładnie te atrybuty najbardziej rzutują na to, jak optycznie jest postrzegana twarz. Długie kolczyki wiszące (w sprzedaży znajdziemy wzory o długości nawet kilku cm) wyciągają twarz, zaś te krótsze powodują, iż wydaje się ona bardziej okrągła. Design kolczyków ma tu również olbrzymie znacznie. Wąskie powodują wysmuklenie owalu, zaś te bardziej koliste – wręcz . W sprzedaży kupimy też kolczyki bardziej neutralne, które nie wpływają zbytnio na odbiór kształtu naszego oblicza – tutaj koniecznie winniśmy napomknąć m.in. o kolczykach w kształcie kropli.

Wiszące kolczyki – do jakich stylizacji pasują?

Poszukując kolczyków wiszących prawidłowo dobranych do konkretnej kreacji warto mieć na uwadze, że są one bardzo rzucającym się w oczy elementem. W sąsiedztwie innych wyrazistych ozdób mogą zatem sprawiać wrażenie przesady. Zatem rekomenduje się unikać noszenia ich do ciężkich bransolet, zegarków lub kolii. Wiszące kolczyki będą za to prezentowały się wspaniale, gdy w stylizacji będą najsilniejszym akcentem – naturalnie pod warunkiem, iż będą współgrały z sukienką, butami i stylizacją włosów.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]