Dowiedz się, gdzie kupić wisiorki srebrne

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez złotników surowców. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, pięknie wygląda, a także charakteryzuje je interesujący połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej ochrony – surowiec ten jest naprawdę delikatny, w związku z czym możemy zarysować. W jaki sposób zatem dbać o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą mocnych środków myjących

Detergenty dla wyprodukowanych ze srebra ozdób okazują się zabójcze. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie wolno zatem używać ich do pielęgnacji biżuterii, a podczas prac domowych bezwzględnie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy stosować pudełka wyściełane od środka miękką tkaniną – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Metal ten źle reaguje również na styczność z wilgocią czy ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub zmieni kształt. Przed włożeniem do szkatułki kilku ozdób, musimy przed tym zabezpieczyć je miękką tkaniną lub włożyć do foliowej torebki.

Sól wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra należy użyć ciepłej wody z dodatkiem soli, która doskonale zmywa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego sprawdzą się również wódka, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii musimy używać miękkich ścierek – twarde potrafią uszkodzić powierzchnię.