Potrzebujesz mystic topazu? Koniecznie odwiedź ten adres

Wspaniały blask oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem miłośników ozdób. Mimo że na pierwszy rzut oka nietrudno pomylić się, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są skutkiem specjalnej techniki wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany wpływowi dużej temperatury oraz powlekany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Odcienie topazu mistycznego

Kolory, które ma topaz mistyczny zależą zwłaszcza od kruszcu, jakim jest pokryty. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że kamień przybiera purpurowy kolor, niebieski z kolei jest skutkiem podgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Szczególnie dobre skutki daje wykorzystywanie białego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Brazylii lub Azji.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak już wspomnieliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Chętnie używają go więc do produkcji wisiorków, kolczyków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do wieczorowych strojów – świetnie wygląda także w pracy. Istotna okazuje się też różnorodność barw, sprawiająca, że prościej możemy wybrać ozdoby do danego stroju.