Jeśli szukasz ametystów, koniecznie sprawdź https://www.ametysty.com.pl

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych państwach, na przykład: Indiach i Mozambiku. Ze względu na swoją unikatową purpurową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w jubilerstwie. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu miała swoją wielką rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystami, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień znajduje się znany pierścień papieski z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać na ważne przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w tym zestawieniu prezentuje się wyjątkowo imponująco.

Moc biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Dlatego też biżuterię z tym ozdobnym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, ale także z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i zapomina o troskach. Jednak w tej kwestii najlepiej wyrobić sobie własne zdanie.