Co powinno się wiedzieć o biżuteria srebrna sklep?

Jest z człowiekiem od wieków i mimo dostępności różnych innowacyjnych wzorów, w gruncie rzeczy mało się zmieniła. Biżuteria stale pełni tę samą funkcję – jest swoistą dekoracją człowieka, a także pozwala na wyrażenie własnego charakteru. Nic więc zaskakującego, iż biżuterię równie często zakładają kobiety i panowie, maluchy oraz ich rodzice, ludzie z najróżniejszych grup społecznych. Bez względu na to, jakie projekty lubimy, prawie zawsze biżuteria jest wykonywana z takich samych materiałów – najczęściej ze srebra. Dlaczego więc srebrna biżuteria jest tak chętnie kupowana? Jak dbać o srebrne przedmioty, żeby wytrzymały co najmniej pięć dziesięcioleci?

Mocne strony srebrnej biżuterii

Największym atutem srebrnej biżuterii okazuje się niewątpliwie fakt, że jej stosowanie daje szansę ustrzec się różnych dolegliwości. Srebro jest antybakteryjne, zatem noszenie srebrnej biżuterii jest rekomendowane klientom, którzy niedawno przekłuły uszy. Nie sposób zapomnieć także o jego wyglądzie, który łączy się ze stosunkowo niewielkimi kosztami zakupu.

Srebrna biżuteria – jak dbać?

Srebro posłuży wiele lat, ale powinniśmy odpowiednio je pielęgnować. Przede wszystkim nie zakładajmy srebrnej biżuterii, kiedy pracujemy – łatwo ją zarysować lub zmatowieć w zetknięciu ze środkami czyszczącymi. Srebrna biżuteria musi też być myta w wodzie z denaturatem lub amoniakiem. Należy przechowywać ją w pudełku z miękką wyściółką – nie dopuścimy tak do jej uszkodzenia.

Dane firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]