Znajdź topazy.

Topaz to jeden z najtwardszych kamieni na Ziemi, przez co jest wykorzystywany do wytwarzania tarczy ściernych. Poza tym jest również wymieniany wśród najpiękniejszych minerałów, zaś jego właściwości od dawna są cenione przez jubilerów oraz ich klientów. Może przybierać rozmaite kolory – od bieli, przez czerwony, aż po nasycony fiolet. Jest cennym kamieniem – występuje tylko w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce oraz Europie Wschodniej. Przez jubilerów bywa najczęściej przygotowywany szlifem wielobocznym, co dodaje mu niepowtarzalnych walorów wizualnych.

Biżuteria z topazami – co czeka na nas w sklepach?

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on stosowany w szczególności do produkcji biżuterii ze srebra – doskonale łączy się z tym kruszcem. Warto jednak zaznaczyć, że na rynku spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – oferowane są też modele wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to najczęściej pierścionki i wisiorki, ale złotnicy wykonują również inne ozdoby. Zestaw złotych kolczyków z tymi kamieniami to często koszt rzędu 1000 PLN, natomiast za wykonane ze srebra zapłacimy czasem sześć razy mniej.

Dość problemów ze znalezieniem biżuterii z topazami

Ze względu na ich wygląd, biżuteria z topazami jest bardzo często spotykana. Chcąc znaleźć modele szczególnie odpowiadające naszym upodobaniom warto więc udać się do paru sklepów – zaś to wymaga mnóstwo czasu. By takich problemów się ustrzec, warto postawić na zakupy w internecie. Będzie to wyjście znacznie łatwiejsze, a oprócz tego korzystając z internetu mamy szansę także trafić na kolczyki czy wisiorki w atrakcyjnych cenach.